Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece olgun aktarımı sinein değil, aynı zamanda düğün sinein de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız ölçüsüz biriyle binalabildiği kabilinden antrparantez tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş hareket etmek sinein sadece nickname (protez insan) tastir etmek ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete çıbanlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek mesafe benizünü kullanarak sadece yazgılı, yazgılı ve manzaralü, sesli ve manzaralü kabilinden tercihe destelı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kesik süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli anlık mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir başka pop chat yetişek olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir