İzmir Apartman Yönetimi

Bu katışıkşık hava ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, toplu konutların üzerine insanların eskisi denli muhabere içre olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa zeminının düzene girmesi derunin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu yönetim ile omuz omuza apartman derunin bir menajer seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi derunin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna ilişkilı konaklamak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla varsa beyit sahibi ve daire sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamirı ve tedbirleri hakkında tüm yetkilere sahiptir.

· Genel yönetim işlemleri, harbilik ve bakım işlemleri, asansör, kalorifer, canlılık, asayiş ve sigorta işlemlerinden sorumludur.

· Genel olarak tüm bakım, tamir, harbilik ve vesair giderler derunin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri derunin maddi bindi düzenır.

· Cemi gelir ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine dirim alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi işlemleri haricinde diğer bir işleme çağ ayıramamalarının muhteşem bir sıkıntı olması yanünden apartmanda yaşayan kişilerin ekseri bu tür yöneticilik işlemleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması lakin ıztırari olan bu durumu yapmaları ekseri apartman evetşantısında sorunlara minval açıyor. Bu problemleri dışarıdan meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda saadetli eden bir durumdur. Mevki maliklerinin bu süreci kolaylık bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda bilirkişi kişilerden bindi düzenıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve bilirkişi kişiler aracılığıyla yapılmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı sorunları ortadan kaldırıyor. Elan derneşik, otoriter ve yavuz bir şekilde yönetim sağlamlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği hakkında sertifika programları bulunmaktadır. Eğitim bilimi düzenınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da muhteşem bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir